DISPUTACE S LUKÁŠEM RUDOLFSKÝM

Klub rodáků a přátel Kutné Hory – Kutná Hora v Praze

si vás dovoluje pozvat na

DISPUTACE

S LUKÁŠEM RUDOLFSKÝM,

kutnohorským vinařem

na téma

Víno s královskou tradicí v Kutné Hoře

ve čtvrtek 24. března 2022 v 18 hodin

v sídle společnosti Vinné sklepy Kutná Hora, Klášter sv. Voršily, Jiřího z Poděbrad 288 (vchod z ulice Čsl. Legionářů)

V roce 2004 převzal Lukáš Rudolfský otcovu firmu – Vinné sklepy Kutná Hora a pustil se do výroby vína. Rozhodl se vyrábět zcela přírodní víno. V roce 2009 získal mezinárodní ochrannou známku Demeter. Ta slouží k identifikaci produktů vyrobených podle standardů biodynamického zemědělství. Do vína se nesmí přidávat enzymy, ušlechtilé kvasinky či taniny. Hrozny se sklízejí jen ručně.

Lukáš obnovuje vinice na původních viničních tratích, které pamatují 12. století. Má pronajaté vinice od církve a od Karla Schwarzenberga.

Ročně firma dodá na trh 5,5 tisíce litrů vína celkem deseti odrůd. Některé z nich budou moci návštěvníci Disputací ochutnat.

Pozvěte, prosím, na Disputace své přátele a známé