DISPUTACE S PAVLÍNOU ŠTORKOVOU

Klub rodáků a přátel Kutné Hory – Kutná Hora v Praze

si vás dovoluje pozvat na

DISPUTACE

S PAVLÍNOU ŠTORKOVOU

kutnohorskou rodačkou a herečkou

ve čtvrtek 26. května 2022 v 18 hodin

v konferenčním sále Dačického domu v Kutné Hoře, Komenského nám. 41

Pavlína Štorková se narodila 5. listopadu 1980 v Kutné Hoře. Všichni dobře známe Pavlíniny rodiče, především jako hudebníky. Maminka hraje na klavír a varhany a krásně zpívá, otec hraje na trumpetu. Pavlína pochází z početné rodiny, má tři sestry a bratra. Vystudovala osmileté Biskupské gymnázium Hradec Králové.

Pavlína absolvovala v roce 2005 DAMU. Hostovala v Dejvickém divadle a v Pražském komorním divadle. V letech 20072015 byla členkou souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. Od sezóny 2015/2016 je členkou činohry Národního divadla.

Pavlína o sobě řekla, že ráda chodí do přírody, ráda odpočívá u dobrého filmu, počítačové hry nebo knihy. Umí péct koláče a jiné sladkosti. Ráda hraje, tj. pracuje, a píše dopisy (na papír). Umí hrát na klavír, trubku, flétnu a trochu i na kytaru. Kdysi řekla, že neumí moc odpovídat na otázky.

O tom, že to poslední neplatí, se přesvědčíme při Disputacích.

Pozvěte na Disputace své přátele a známé!